2016 m. vasario 10 d., trečiadienis

Varškės sausainiai "Bučinukai"

Mano sūnui dabar yra kiaušinių daužymo metas. Vos tik išgirsta, kad kažką gaminsiu, lekia į virtuvę šaukdamas: mama, mušiu aš. Po jo mušimų man tenka linksmoji dalis - iš maisto sužvejoti lukštus :)
Dar labai mėgiami prietaisai yra mikseris ir kombainas, tad dažnai mūsų blynai būna perplakami kelis kartus, o kur dar iš tešlų lipdomos mašinų trasos...Bet puikiai suprantu, kad negaliu slopinti tokios jo iniciatyvos, tad kantriai ir tuos lukštus rankioju, ir stengiuosi surasti receptų, kad galėtume abu kartu darbuotis.
Šie paprasti ir daugelyje blogų matyti sausainiai labai tinkami gaminti kartu su vaikais. Aš spaudžiau apskritimus, o J. laimingas maudė juos cukruje. Man teliko sulankstyti ir pašauti kepti. Sausainiukai skaniausi ką tik iškepti ir labai tinka prie kakavos.

Reikės:
200 g kambario temperatūros sviesto
250 g varškės (naudojau 9 proc.)
1 a. š. kepimo miltelių
200-250 g miltų
cukraus sumaišyto su cinamonu

Minkštą sviestą ištryniau su varške. Subėriau miltus, kepimo miltelius ir užminkiau tešlą. Miltų kiekį reikia pasireguliuoti taip, kad tešla neliptų prie rankų (man prireikė 230 g). 
Užminkytą tešlą padėjau vienai valandai į šaldytuvą.
Atšaldytą tešlą iškočiojau, su stikline išspaudžiau apskritimus, Toliau abi apskritimų puses sūnus "mirkė" į cinamoninį cukrų,o aš sulanksčiau du kartus per pusę. Kraštelius gerai suspaudžiau, kad kepdami neišsiskleistų.
Kepiau 180 laipsnių karštumo orkaitėje, 20 min.

Šaltinis: Jurgittos receptai

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą