2016 m. vasario 15 d., pirmadienis

Karališkas varškės pyragas

Žinote, ko labiausiai pasiilgsta draugai ir artimieji gyvendami užsienyje? Ogi varškės sūrelių, babos varškėtukų ar "Draugystės" pyrago :) Aš pati svečiuodamasi pas giminaičius nedrįsau kepti "Vilmos obuolių pyrago" vien dėl to, kad varškę radau tik grūdėtąją. Mūsų šeima yra prisiekę varškiavalgiai ir mums varškė yra tas lietuviškas produktas, kurio tikrai pasigestume, jeigu gyventume ne Lietuvoje. Nenuostabu, kad ir mūsų valstybės gimtadieniui kepiau karališką varškės pyragą. Tai mano darbo kolektyvo labai mėgstamas ir mano tikrai išrankios brolienės puikiai įvertintas kepinys :) Išsikepkite ir jūs, nes vasario 16-oji - diena, verta gardžiausio pyrago!
Reikės:
250 g miltų
250 g cukraus
50 g kakavos miltelių
200 g sviesto
1 arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus
3 valgomųjų šaukštų grietinės arba natūralaus jogurto

400 g pertrintos varškės
1 indelio saldinto kondensuoto pieno
2 vnt. M dydžio kiaušinių

Kombaine pulso režimu sumaišau miltus, cukrų, kakavą, sviestą, vanilinį cukrų ir grietinę. Maišiau tol, kol pasidarė drėgni trupiniai. 2 stiklines trupinių atsidėjau, o likusius supyliau į kepimo popieriumi ištiestą formą. Lengvai paspaudžiau ir kepiau iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15 min.
Kol kepė pagrindas, pasiruošiau įdarą. Į kombainą sudėjau varškę, įmušiau kiaušinius ir supyliau pieną. Viską gerai išplakiau iki vientisos masės. 
Kai pagrindas apkepė, ant jo supyliau varškės įdarą ir orkaitėje kepiau 7 minutes. 
Ant sutvirtėjusios varškės subėriau likusios tešlos trupinius ir pyragą vėl pašoviau į orkaitę 30 minučių. Iškepusį pyragą atvėsinau kambario temperatūroje, o vėliau kelioms valandoms įdėjau į šaldytuvą. Virkitės arbatą ir skanaukite :)

Šaltinis: Mamos receptai

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą