2016 m. sausio 25 d., pirmadienis

Troškintas triušis

Žinau, kad triušiena yra labai vertinga mėsa, bet triušio skerdiena man primena...patys suprantat ką. Triušį buvau gaminusi tik savo mažajam, kai jis pradėjo ragauti mėsą. Nusižengusi savo principams ir įvertinus, kad jau šimtą kartų geriau valgyti laimingai užaugusį ir Sirutėnų kaimo žole bei dangumi pasimėgavusį triušį, negu vištą iš "Maxės", kuri per savo trumpą gyvenimėlį negavo anei gurkšnio gryno oro, nusipirkau triušį iš tikriausio Kalėdų senelio (aha, žinom tokį vieną gerą :) O savaitgalį ištroškinau mėsą vyne pagal labai paprastą receptą. Visiškas apsivalgymas! 
Reikės:
vieno triušio (~1,5 kg)
druskos
pipirų
ghee sviesto kepimui
4 didelių morkų
2 svogūnų
pusės litro daržovių sultinio
balto sauso vyno
poros šaukštų pomidorų pastos
poros lapelių lauro lapų


Triušį susipjausčiau gabalais ir apkepiau ghee svieste. Apkeptus gabaliukus apibarsčiau druska, pipirais ir sudėjau į troškinimo indą.
Toliau keptuvėje apkepiau stambiai supjaustytus svogūnus ir morkų riekeles. Ant apkeptų daržovių uždėjau pomidorų pastą ir viską užpyliau vynu ( ~150 ml). Keptuvės turinį sudėjau ant triušio gabaliukų ir viską užpyliau sultiniu. Įmečiau pora lauro lapų, troškintuvą uždengiau dangčiu ir troškinau 1 val. 30 min. 160 laipsnių temperatūroje. Mėsa taip išsitroškina, kad byra nuo kaulų.
Valgėme su daržovių salotomis. Pirksim tų triušių dar :)

Šaltinis: Aguonėlės blogas 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą