2016 m. sausio 6 d., trečiadienis

Trinta žirnių sriuba su džiovintais grybais

Taip jau susiklostė, kad dirbu labai vyriškame kolektyve, bet kalbų apie maistą čia tikrai netrūksta. Paskutinėmis dienomis vis pasigirsta gilūs atodūsiai svajojant apie troškintus raugintus kopūstus, čili sriubą ar babos kugelį. Man atrodo, kad dabar per visą darbo dieną mes kartu išgeriame kokią vonią arbatos. Aš pati nuo stotelės link namų ne pėdinu, o skutu, kaip inkirpta (taip pasakytų mano močiutė). Kaip žvėriškai šalta! Pirmas darbas parlėkus namo, ištraukti puodą iš šaldytuvo ir pasišildyti sriubos. O kai kūnas sugrįžta į normalią temperatūrą aš ir vėl pjaustau, maišau ir verdu naują sriubą rytdienai. Turėti puodą tirštos ir sočios sriubos šiomis dienomis yra tiesiog būtinybė!
Reikės:
pusės stiklinės skaldytų žirnių
3 bulvių
1 morkos
saujos džiovintų grybų
druskos
kelių juodųjų pipirų žirniukų
1 lauro lapelio
krapų ir svogūnų laiškų

Žirnius ir džiovintus grybus ryte užmerkiau ir mirkiau iki vakaro (labai skubant turėtų užtekti pamirkyti ~valandą).
Į puodą įpyliau ~1 1 vandens ir sudėjau išmirkusius žirnius, įmečiau lauro lapelį ir keletą pipirų. Po 20 minučių sudėjau kubeliais supjaustytą morką. Dar po 10 minučių virimo į puodą sudėjau bulves. Kai visos daržovės suminkštėjo, puodą nukėliau nuo ugnies, išgriebiau lauro lapą ir pipirus, įbėriau druskos ir pertryniau viską su blenderiu.
Mirkytus grybus supjausčiau mažais gabaliukais ir subėriau į trintą sriubą. Ten pat įdėjau gerą saują svogūnų laiškų ir krapų (turėjau šaldytų). Sriubą dar kartą užvirinau, kad sušiltų mirkyti džiovinti grybai. Viskas, galima piltis ir ragauti. Čia man tiko skrudinta balta duona. Skanaus ir nesušalkite!

Šaltinis: idėja iš knygos "Sotūs pietūs. Tirštos sriubos, apkepai, troškinai", 2011

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą