2016 m. sausio 3 d., sekmadienis

Grikių miltų krekeriai

Mūsų namuose visada turi būti pagraužtukų, nes vyriškoji namų dalis be jų neįsivaizduoja savo raciono. Dažnai vakare prasideda nerštas per virtuvines spinteles, prašymas peržiūrėti mano slėptuves (taip, taip aš tokias turiu), o kur dar tos keturios gudriai primerktos akys, klausiančios "gal visgi yra kažko skanaus?" 
Tokiems pakramsnojimams aš įsigudrinau kepti krekerius ir stengiuosi išbandyti kuo įvairesnius miltus. Šie grikiukai minimaliai saldūs, kietoki, tad tinka mirkyti į arbatą. Labai gerai sueina žiūrint filmą arba prieš miegą, kai pilvas nerimsta ir verkiant norisi kažko :)

Reikės:
1 stiklinės grikių miltų
pusės arbatinio šaukštelio kepimo miltelių
pusės arbatinio šaukštelio cinamono
žiupsnelio druskos
2 šaukštų kokosų pieno (neturėjau, tai dėjau paprastą pieną)
pusės arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus
1/3 stiklinės cukraus
1/4 stiklinės vandens

Pieną sumaišiau su vaniliniu ir paprastu cukrumi. Dubenyje sumaišiau visus sausus produktus: grikių miltus, kepimo miltelius, cinamoną, druską.
Sausą mišinį sumaišiau su pienu, atsargiai pradėjau pilti vandenį ir minkyti tešlą. Tešla gaunasi minkšta (jeigu labai limpa, galima įdėti dar šaukštą miltų). Tešlą suvyniojau į maistinę plėvelę ir įdėjau valandai į šaldytuvą.
Tešlą išėmiau iš šaldytuvo ir iškočiojau tiesiai ant kepimo popieriaus (kočiojimui prireikė šaukšto miltų, nes paviršius lipo prie kočėlo). Kepimo popierių su iškočiota tešla perkėliau tiesiai į skardą. Blyną subadžiau šakute ir supjausčiau rombais (tam labai gerai tinka picos peilis).
Krekerius kepiau 180 laipsnių orkaitėje 25 minutes. Iškepusius ir dar šiltus krekerius sulaužiau per pjovimo linijas (vėliau jie labai sukietėja). Skanaus!

Šaltinis: Fasma


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą