2015 m. lapkričio 22 d., sekmadienis

Olandiški imbieriniai sausainiai "Kruidnoten"

Kaip ilgai čia nerašiau...Rudens pradžioje nusprogo mūsų kompiuteris su visomis nuotraukomis. Gaila ne maisto fotografijų, nes gaminti ir toliau gaminu, bet praradome kelionių akimirkas ir daug mažojo nuotraukų. Taigi, kurį laiką nebuvo jokio noro nei rašyti, nei kažką pagaminto įamžinti.
O sugrįžti privertė "Kalėdų senelis slapukas 2015". Pamačiusi pas Viktoriją  vėl organizuojamą akciją, panorau joje sudalyvauti ir žinoma gražuoliu baneriu blogą pasipuošiau.
Pernai iš savojo slapuko gavusi olandiškų prieskonių indelį ir visą aprašymą noriu pasidalinti šio skanėsto receptu. Vita iš Voras tinkle rašė, kad Nyderlandai, kaip ir kiekviena šalis, turi savo kalėdinius kepinius, kuriuos gardina specialiu prieskonių mišiniu Speculaaskruiden Mišinį sudaro cinamonas, imbieras, gvazdikėliai, muskatas, kardamonas, žvaigždinis anyžius, baltieji pipirai ir kalendros. Nyderlanduose viena iš pagrindinių Kalėdų švenčių yra gruodžio 5 dieną vykstanti Sinterklaas. Tuomet laivu iš Ispanijos atplaukia Kalėdų senelis ir atveža dovanėles vaikams. Kalėdų senelio pagalbininkai dalina vaikams saldainius ir sausainius Kruidnoten. Pažodžiui išvertus Kruidnoten - tai prieskonių riešutai, bet iš tiesų tai olandiška imbierinių sausainių versija. Sausainiukai gaunasi traškūs ir labai kvapnūs. Suprantu, kad Speculaaskruiden mišinio nerasite pirkti Lietuvoje, bet čia tikrai puikiai tiks ir paprasti meduolių prieskoniai.
Reikės:
160 g miltų
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių
100 g rudojo cukraus
70 g sviesto
4 valgomųjų šaukštų pieno
3 arbatinių šaukštelių Speculaaskruiden prieskonių mišinio (arba meduoliams skirtų prieskonių)
žiupsnelio druskos

Dubenyje sumaišiau miltus, kepimo miltelius, cukrų, prieskonius ir druską. Į mišinį nedideliais kubeliais įpjausčiau sviestą ir supyliau pieną. Išmaišiau ir užminkiau vienalytę tešlą. 
Tešlą pusvalandžiui įdėjau į šaldytuvą.
Orkaitę įkaitinau iki 175 laipsnių.
Iš tešlos suformavau nedidelius rutuliukus ir sudėjau į kepimo popieriumi ištiestą skardą. Palikau nemažus tarpus, nes sausainiai kepdami plečiasi.
Kepiau 20 minučių. Skanaus!

Šaltinis: Voras tinkle

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą