2015 m. birželio 24 d., trečiadienis

Mielinės bandelės su dešrelėmis

Lietus per Jonines tampa jau įprastu reiškiniu. Nors mes šios šventės kaip ir nešvenčiame, bet aišku saulėtas laisvadienis džiugintų labiau. Sėdim su mažuoju namuose, žiūrim filmukus ir kepam  sau bandeles :) 
Atsakingai pareiškiu, kad nėra geresnės mielinės tešlos negu šių bandelių. Jeigu neturite duonkepių ar kokių stebuklingų tešlos kildinimo aparatų, jeigu apskritai pirmą kartą gaminsite mielinę tešlą - išbandykite šį receptą. Nepavykti negali :)
Reikės:
200 ml pieno
2 valgomųjų šaukštų cukraus
1 pakelio sausų mielių (7 arba 11 g)
200 g kambario temperatūros sviesto
pusės arbatinio šaukštelio druskos
500 g miltų

pieniškų dešrelių (man prireikė 12 vnt.)
plakto kiaušinio
sezamo sėklų

Pieną labai trumpai pašildžiau, kad būtų šiek tiek šiltesnis negu kambario temperatūra (~30 laipsnių). Jokiu būdu ne karštas! Į šiltą pieną subėriau cukrų ir mieles. Lengvai su šluotele paplakiau ir uždengusi rankšluostėliu padėjau šiltai 15 min. Pieno paviršiuje iš mielių turi susidaryti "kepurėlė". 
Tai būtina sąlyga, kad tešla pavyktų.
Į dubenį persijojau pusę kilogramo miltų, subėriau druską ir sudėjau minkštą, kubeliais supjaustytą sviestą. Miltus su sviestu tryniau pirštais, kol susidarė trupinėliai. 
Į miltų masę supyliau pieno mišinį ir užminkiau tešlą. Jeigu jausite, kad tešla per lipni, pridėkite šaukštą miltų. Tešlą minkiau ~3 minutes. Tešlos kamuolį perkėliau į švarų dubenį, uždengiau rankšluostėliu ir įdėjau pusvalandžiui į šaldytuvą. 
"Pailsėjusią" tešlą ištraukiau iš šaldytuvo, plonai iškočiojau, supjausčiau ilgomis juostomis ir apsukinėjau dešreles. Ši tešla gaunasi labai elastinga, nesitraukia kočiojama ir nelimpa. Tikras smagumas su ja dirbti!
Suformuotas bandeles sudėjau į kepimo popieriumi išklotą skardą, aptepiau plaktu kiaušiniu, pabarsčiau sezamo sėklomis ir kepiau iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 20 minučių.

Bandelės puikiai pakyla, gaunasi minkštos ir purios. Būtinai naudokite tik aukščiausios rūšies, kokybiškas dešreles. Tuomet rezultatas nenuvils :) 
Iškepusias bandeles atvėsinkite ir skanaukite.

Šaltinis: Saulėta virtuvė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą