2015 m. sausio 3 d., šeštadienis

Traškūs vafliai

Svajojau svajojau ir štai per Kalėdas gavau vaflinę. Dar vienu rakandu pasipildė mano virtuvės spinta. Kažkada mama turėjo tą gerąją senovinę vaflių keptuvę ir šiuo skanėstu lepindavo mus per gimtadienius, rugsėjo pirmąsias, Kalėdas ir kitas šventes. Traškūs, plonyčiai, į tūbeles susukti vafliai man yra visiškas vaikystės saldumynas. Tad nenustebau, kai ir mano mažasis kirto juos su dideliu apetitu. Didysis namų gyventojas neatsiliko :)
Pirmajam vaflinės bandymui pasirinkau receptą iš Aguonėlės blogo. Ne veltui šie vafliai taip išgirti. Gailėjausi tik vieno, kad kepiau iš pusės normos. Greitai pagaminami ir dar greičiau tirpstantys ne tik burnoje, bet ir akyse :)

10 vnt. vaflių reikės:
2 L dydžio kiaušinių
100 g sviesto
100 g cukraus
100 g miltų

Kiaušinių trynius atskyriau nuo baltymų. Baltymus standžiai išplakiau.
Sviestą išlydžiau ant nedidelės kaitros. Šiek tiek atvėsinau, supyliau į dubenį ir pradėjau plakti mikseriu. Plakant po vieną sudėjau kiaušinių trynius ir po truputį subėriau cukrų, masė gaunasi tirštoka. Toliau šaukštu įmaišiau miltus ir pačioje pabaigoje atsargiai į tešlą įmaišiau baltymus. Tešla gaunasi geros grietinės tirštumo.
Vaflinę įkaitinau, dėjau po viena didelį šaukštą tešlos ir kepiau kol gražiai parudavo. Karštus vaflius, greitai susukau į tūbeles (pasinaudojau patarimu sukti ant medinio šaukšto koto). Skanaus.

Šaltinis: Aguonėlė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą