2014 m. gruodžio 31 d., trečiadienis

Tuno kepsniai su žolelių plutele

Lėkėm, bėgom, pirkom, pakavom, gaminom, važiavom...ir štai beliko sulaukti 12 val. nakties ir visas švenčių maratonas pabaigtas.
Sveiki 2015-ieji!
Paskutinį šių metų įrašą noriu paskirti vienam savo broliui. Broliui, kuris apskritai įkvėpė mane rašyti blogą, kuris sugalvojo jo pavadinimą, kuris nemoka kepti pyragų, bet yra tikrų tikriausias grilio dievas. O mėsos ir žuvies srityje man iš jo mokytis ir mokytis. AČIŪ TAU, Big Bro :)
Džiaugiuosi, kad taip jau susiklostė, kad esi beveik mano kaimynas ir užsukęs po kalėdinio šurmulio mane išmokei kepti puikiuosius tuno kepsnius.
Reikės:
5 tuno kepsnių
2 didelių česnako skiltelių (smulkiai sukapotų)
nuo 2 citrinų nutarkuotų žievelių + 3 šaukštų citrinų sulčių
5 šaukštų čiobrelių (geriausiai švieži, bet mes negavome, tai naudojome džiovintus)
5 šaukštų alyvuogių aliejaus + šlakelio kepimui
stambios jūros druskos ir šviežiai grūstų juodųjų pipirų

Česnakus, citrinos žieveles, sultis, čiobrelius ir aliejų sumaišykite tarpusavyje ir šia pasta ištepkite tuno kepsnius. Palikite pasimarinuoti ~ 10 min.
Keptuvę su šlakeliu aliejaus labai gerai įkaitinkite. Aliejus turi pradėti rūkti. Įsijunkite gartraukį :) ir dėkite tuną į keptuvę. Kepti po 1,5 - 2 minutes iš abiejų pusių. Aš norėjau gerai iškepusio, tai brolis kepė po 2 minutes. Kepsnio vidus atrodė taip (vos vos rausvas):

Iškepusius kepsnius pabarstyti stambia jūros druska ir šviežiai grūstais juodaisiais pipirais. Mes valgėme su daržovių salotomis. Be proto skanu!!!  
Viso gero 2014-ieji! 

Šaltinis: http://skonis.lrytas.lt/gurmanu-klubas/prabangi-vakariene-tuno-kepsnys-su-zoleliu-plutele.htm

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą