2014 m. lapkričio 26 d., trečiadienis

Kalėdinis džiovintų vaisių pyragas

Iki Kalėdų likus vos mėnesiui, pats laikas kepti džiovintų vaisių pyragus. Tokie pyragai turi stovėti ir bręsti mažiausiai pora savaičių iki švenčių. Prisipažinsiu, kad brandinamą pyragą kepiau pirmą kartą. Norėjau, kad jis būtų kuo lietuviškesnis, tad nedėjau jokių egzotinių vaisių ir kepiau bandymui tik iš pusės normos. Brandintų pyragų receptų yra begalė. Vieni kas savaitę tokį pyragą "pagirdo" doze brendžio, kiti į tešlą dėl kvapnumo beria meduolių prieskonių ar deda apelsinų džemo Variantų ne vienas ir  tikrai ne du. Aš pasirinkau Aušros iš "Tarp vėjų gūsių" receptą, nes man labai patiko, kad sąvąjį pyragą ji gardina šermukšniais ir svarainiais. Šermukšnių pas mane nerasta, bet mamos sudžiovinti svarainiukai labai tiko.
Į savo pyragą dėjau:
100 g džiovintų spanguolių
300 g džiovintų vaisių mišinio (obuoliai, kriaušės, džiovintos slyvos, abrikosai)
150 g geltonųjų razinų "Golden"
saują džiovintų svarainių (mamos džiovintų iš sirupo)
125 g sviesto
100 g cukraus
1 arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus
2 L dydžio kiaušinių
138 g miltų
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių
 pusės citrinos sulčių
100 ml brendžio

Vaisius, išskyrus svarainius, nuploviau ir subėriau ant virtuvinio rankšluosčio, kad nudžiūtų. Stambesnius gabaliukus pasmulkinau ir užpyliau brendžiu bei citrinos sultimis. Palikau per naktį, kad viskas susigertų.
Minkštą sviestą ištryniau su cukrumi iki baltumo. Po vieną įmušiau kiaušinius ir gerai išmaišiau. Miltus sumaišiau su kepimo milteliais ir vaniliniu cukrumi ir švelniai įmaišiau į sviesto - kiaušinių mišinį. Į tešlą subėriau išbrinkusius džiovintus vaisius ir viską gerai išmaišiau. Tešla gaunasi sunki ir klampi.
Kekso formą ištepiau sviestu ir išklojau kepimo popieriumi. Tešlą šaukštu, vis stipriai paspaudžiant, sudėjau į kepimo formą. Labai kruopščiai išlyginau paviršių, kad būtų kuo mažiau oro burbuliukų. Pačią kepimo formą dar keletą kartų stuktelėjau į stalą, kad ji dar geriau "sugultų". Pyragą kepiau 180 laipsnių orkaitėje 70 minučių. Iškepusį pyragą perkėliau ant bambukinio kilimėlio, kad gerai atauštų. Karštą pyragą reikia kelti labai atsargiai, nes jis skyla. Tik visiškai atvėsintą pyragą susukau į foliją ir padėjau į spintelę brendimui. Ragausime per Kalėdas.

Šaltinis: Tarp vėjo gūsių

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą