2014 m. rugsėjo 14 d., sekmadienis

Voveraičių tarta

Internetas pastarosiomis savaitėmis lūžta nuo grybų nuotraukų. Lietuviai būriais traukia į miškus ir pasididžiuodami rodo savo laimikius. Miškai šiais metais tikrai išprotėjo, nes baravykų prirenkama ne krepšiais, o bagažinėmis :) Mano mama grybus marinuoja, tėtis džiovina, o man pačiai labiausiai patinka patiekalai su šviežiais grybais. Šį kartą kepiau tartą su šviežiomis voveraitėmis. Labai norėjau išbandyti plikytą pagrindą. Viskas gavosi taip skaniai, kad buvo išgirta, nugirta ir greitai suvalgyta.
Pagrindui reikės:
90 g sviesto
1 valgomojo šaukšto aliejaus
3 valgomųjų šaukštų vandens
pusės šaukštelio druskos
150 g miltų

Įdarui reikės: 
pusės kg šviežių voveraičių 
2 valgomųjų šaukštų 30 proc. grietinės
druskos ir maltų pipirų
nedidelio svogūno ir skiltelės česnako
3 kiaušinių
~50 g tarkuoto sūrio (naudojau puskietį)
šviežių krapų
aliejaus kepimui

Pirmiausia įkaitinau orkaitę iki 210 laipsnių. Į nedidelę keramikinę kepimo formą sudėjau sviestą, druską, supyliau vandenį ir aliejų. Formą pašoviau į karštą orkaitę ir laikiau ~ 15 minučių kol viskas pradėjo burbuliuoti.
Formą išėmiau iš orkaitės. Tai reikia daryti labai atsargiai, nes forma įkaitusi ir karšta. Tuomet supyliau visus miltus ir labai greitai išmaišiau. Tešla sušoko į kamuoliuką. Kai tešla šiek tiek pravėso,  gerai ją išminkiau. Išminkytą tešlą įdėjau į tartos kepimo formą ir pirštais (be jokių kočiojimų ir pan.) suformavau dugną ir kraštus. Pagrindą pašoviau į tą pačią iki 210 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepiau ~10 minučių.
Įdarui aliejuje apkepinau kapotą česnaką ir kubeliais pjaustytą svogūną. Kai šie suminkštėjo, subėriau išvalytas voveraites ir dar viską pakepiau ~5 minutes. Tuomet įbėriau druskos, pipirų ir sudėjau grietinę.
Kai įdaras pravėso, į jį įmaišiau išplaktus kiaušinius ir tuomet viską supyliau ant pakepto tartos pagrindo. Ant viršaus užbarsčiau tarkuotą sūrį ir kapotus krapus.
Kepiau ~20 minučių, 200 laipsnių orkaitėje. Skanaus.

Šaltinis: Tarp vėjo gūsių

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą