2014 m. liepos 19 d., šeštadienis

Marinuoti agrastai

Užrašų knygelėje turiu vieną puslapį su ypatingu sąrašu. Tai sąrašas kulinarinių knygų, kurias noriu matyti savo virtuvės lentynoje. Kai tik pasirodė Renatos Ničajienės "Sezoninė virtuvė", iš karto ją pasižymėjau kaip "privalau turėti". Mano dideliam džiaugsmui, aš ją gavau gimtadienio proga su pačios autorės palinkėjimu ir autografu. Ir kas gi kitas, jeigu ne mano brangioji draugė R. šitaip mane nustebino. Įdomiausia, kad neturiu nė menkiausio supratimo iš kur ji atkapstė, kad tos knygos nesvietiškai noriu. 
Su R. apie maistą nekalbame. Ji pastoviai ant dietos, o aš pastoviai alkana :) Niekaip nesuprantu, kaip mes apskritai draugaujame jau kokius 14 metų. Esam absoliučiai skirtingos. Nepažįstu kito tokio pedantiško ir kruopštaus žmogaus, o aš pastoviai namuose apsikuitusi. Aš mėgstu gaminti ir kai kurie dalykai man tarsi savaime yra aiškūs, o R. sugeba lazanija kepti ant folijos ir nustemba, kodėl tie makaronai prikepė (gerai gerai,  ta lazanija vistiek buvo valgoma :)
Turbūt mūsų nepaprasta draugystė yra tas atvejis, kai priešingybės traukia. Mieloji mano, aš kažkada Tau sakiau, bet pasikartosiu: AČIŪ, KAD ESI MANO GYVENIMO DALIS! Ir visada žinok, kad jeigu tik prireiks torto vyrui į darbą, visada gali užsukti ir mes sumeistrausim :)
O dabar apie marinuotus agrastus. Šis receptas iš karto mane sudomino. Knygos autorė rašo, kad tokie agrastai, tarsi lietuviškos alyvuogės. Puikiai tinka prie sūrių ir įvairių užkandžių. Marinavimui rinkitės žaliuosius agrastus (geriausia dar ne visai sunokę).
Drauge miela, pažadu, kad vienas stiklainis atkeliaus pas Tave.
Reikės:
1,5 litro šviežių agrastų uogų
6 laurų lapelių
6 kvapiųjų pipirų žirnelių
6 gvazdikėlių

Marinatui:
1 litro vandens
1 stiklinės cukraus
1 stiklinės 6 proc. acto (naudojau obuolių)
1 šaukšto druskos

Agrastus nuploviau, pašalinau "uodegėles". Į 3 sterilizuotus stiklainius subėriau agrastus, sudėjau po 2 lauro lapelius, pipirus ir gvazdikėlius. Stiklainių nepridėkite pilnų, agrastai turi būti laisvai.
Marinatui į puodą supyliau vandenį, actą, cukrų ir druską. Marinatą maišiau, kol druska ir cukrus ištirpo, užvirinau ir karštą pyliau ant uogų. Indelius sandariai užsukau ir palikau atvėsti. Laukiame žiemos ir ragausime.
Šaltinis: Renata Ničajienė "Sezoninė virtuvė", 2014

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą