2014 m. liepos 19 d., šeštadienis

Agrastų ir bananų uogienė

Kai vasarai prasidedant įkišau nosį į rūsį, labai nustebau pamačiusi išsirikiavusius stiklainiukus su sodo gėrybėmis. Agurkus, mišraines, burokėlius ir belenkiek litrų obuolių sulčių mes sėkmingai suvartojame, o štai uogienės vis pasilieka. Taigi, daviau sau pažadą, kad jeigu šią vasarą sugalvosiu virti uogienę, tai bus itin nedidelis kiekis ir virsiu tokią, kokios dar mūsų namuose nebuvo.
Prisipažinsiu, kad niekada gyvenime neragavau agrastų uogienės. Mano kaime teturėjome keletą ligotų krūmų, kurie ilgainiui išnyko. O štai šiemet pas anytą sodas kupinas šių uogų. Kibirėlį ir aš gavau. Skaičiau, naršiau, ieškojau, ką čia mandresnio su jais sugalvojus, ir padariau išvadą, kad apskritai agrastai nėra tokia jau populiari uoga, kaip tarkim lietuvio numylėta braškė. 
Šią uogienę viriau pagal Eglės iš Žaidimų aikštelės receptą. Rezultatas mane pritrenkė :) Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad agrastai yra šitoks gėris! Uogienė pasakiško skonio. Skubėkite virti, nes agrastų sezonas jau baiginėjasi.
Reikės:
1 kg agrastų
3 nedidelių bananų
700 gr. cukraus

Agrastus nuploviau, pašalinau "uodegėles" ir sumaliau su mėsmale. Bananus sutryniau šakute. Viską sudėjau į puodą, užpyliau cukrumi ir nuo užvirimo viriau ~20 minučių (jeigu susidarys putų, jas nugraibykite). Karštą uogienę supilsčiau į švarius stiklainiukus ir sandariai užsukau. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą