2014 m. birželio 26 d., ketvirtadienis

Rausvas vištienos vyniotinis

Vyniotiniai yra viena iš mano kulinarinių baimių ir aš paprastai vengiu juos gaminti. Visada atrodo, kad suplyš, nesusisuks ir pan. Kai pamačiau du gražuolius vištienos vyniotinius tinklaraštyje Langai į pietus, nejučiomis užsiseivinau receptus. Susikaupiau ir išbandžiau rausvąjį, nes špinatai šiuo metu pas mus labai gerai sugula į salotas. Žinoma, kad man nesigavo toks gražus, kaip recepto autorei, bet vistiek labai savimi didžiavausi prie pietų stalo :) Skonis tikrai puikus ir net kokį užklydusį svečią išdrįsčiau juo pavaišinti. 
Reikės:
~500 gr. vištienos krūtinėlių (be kaulo ir odos)
prieskonių vištienai
3 L dydžio kiaušinių
3 šaukštų miltų
3 šaukštų pomidorų pastos
nepilno šaukštelio maltos saldžiosios paprikos
žiupsnelio druskos
(iš šio kiekio man gavosi du vyniotiniai)

Pradžioje vištienos krūtinėlę susipjausčiau plonais kepsniais, uždengiau maistine plėvele ir pamušiau mėsiniu plaktuku. Pamuštus kepsnius apibarsčiau vištienos prieskoniais.
Kiaušinius išplakiau su druska ir paprika. Tuomet įmaišiau miltus ir pomidorų pastą.
Tešlą padalinau į dvi dalis. Lietinių blynų keptuvę gerai įkaitinau, patepiau šlakeliu aliejaus ir iškepiau du didelius blynus (kepiau tik iš vienos pusės).
Ant blynų išdėliojau vištienos kepsnius ir susukau vyniotinius. Vyniotinius reikia susukti labai tvirtai (man blynas šiek tiek atšoko).
Paruoštus vyniotinius sudėjau į kepimo popieriumi ištiestą skardą ir kepiau 15 minučių 200 laipsnių orkaitėje. Palaukiau, kol šiek tiek pravėso ir tik tuomet pjausčiau. Vyniotinis skanus ne tik karštas, bet ir šaltas. Valgėme su daržovių salotomis. Skanaus.

Šaltinis: Langai į pietus

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą