2014 m. birželio 14 d., šeštadienis

Keksas su alyvuogėmis ir "DŽIUGO" sūriu

Pirmą kartą gyvenime turėjau tokias ankstyvas atostogas. Gegužę aplankėme saulėtąją Graikiją. Deginomės, maudėmės, lipome į kalnus, pravėdinome savo galvas nuo darbų, na ir žinoma valgėme - daug ir skaniai :)
Dabar labiausiai džiugina tai, kad jaučiamės pailsėję, o prieš akis dar visa vasara Lietuvoje. Beveik visi mūsų savaitgaliai suplanuoti ir sužymėti. Laukia daug išvykų, pasisvečiavimų, plaukimas baidarėmis, šeimos šventė ir kiti smagumai.
O šis keksas labai tinka išvažiuojamiesiems vasaros savaitgaliams. Kai iškepiau, didysis namų gyventojas aikčiojo ir iš karto įtraukė į savo favorit patiekalų sąrašą :) 
Pagaminamas gana greitai. Iškepa didelis, tad tikrai užteks kompanijai draugų. Puikiai transportuojamas, nes gaunasi "sunkus", tad nebyra ir netrupa. Man asmeniškai labai tiko prie taurės vyno.
Reikės:
250 gr. miltų
360 gr. natūralaus jogurto
2 kiaušinių
150 gr. tarkuoto sūrio "Džiugas"
žiupsnelio druskos ir juodųjų pipirų
150 gr. žaliųjų alyvuogių be kauliukų
2 arbatinių šaukštelių kepimo miltelių

Pirmiausia, dideliame dubenyje suplakiau kiaušinius ir natūralų jogurtą. Kitame dubenyje sumaišiau miltus, kepimo miltelius, druską ir pipirus, subėriau tarkuotą sūrį. Tada skystąją masę palengva supyliau į dubenį su sausais produktais. Maišiau, kol tešloje neliko gumuliukų. Įmaišiau alyvuoges.
Tešlą supyliau į kepimo popieriumi ištiestą kekso formą. Kepiau 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje ~40 minučių, kol viršus gražiai apskrudo. Leidau atvėsti ir tik tada pjausčiau. Skanaus.
Šaltinis: žurnalas "Virtuvė. Nuo...Iki...", 2014 m. 5 nr.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą