2014 m. gegužės 3 d., šeštadienis

Trupininis mamos pyragas

Suvokimas, kad esu mama, man atėjo gana keistai ir netikėtai. J. buvo gal pusė metų, kai jis staiga sukarščiavo ir aš supanikavusi skambinau gydytojai: "Laba diena, jus trukdo (sūnaus vardas, pavardė) mama". Va tada man į galvą ir trenkė: AŠ MAMA!!! Aš, šito didžiaakio, baltaplaukio berniuko, mama!!!
Nors prieš tai nedegiau didele meile vaikams, dabar susileidžiu, kaip ledas prieš saulę, nuo sūnaus apsikabinimų. Neįsivaizduoju savo dienos be jo nenutrūkstamo čiauškėjimo. 
Vakar eilinį kartą susigraudinau, kai grįžęs iš darželio įteikė atviruką ir pasakė: "ašiū mama" :) 
Ačiū tau, mano mažasis herojau, kad apvertei mano pasaulį...
Didelį AČIŪ sakau savo puikiajai mamai, savo dviems nenuilstančioms močiutėms, linksmuolei krikštomamai, savo tetai L., brolienėms ir visoms draugėms.  Su mamyčių diena, mielosios!!!

Šia gražia proga noriu pasidalinti pyrago receptu, kurį, labai dažnai kepa mano mama. Tai itin paprastas, mamiškas / močiutiškas naminis kepinys. Pasidarykite puodelį kavos ir pasilepinkite. Jūs to tikrai nusipelnėte :)
Reikės:
250 gr. margarino
1 stiklinės riebios grietinės
3 kiaušinių
1 stiklinės cukraus
nubraukto šaukštelio sodos
5,5 - 6 stiklinių miltų
mėgstamos uogienės (naudojau juodųjų serbentų)

Margariną išlydžiau ant nedidelės ugnies ir palikau, kad šiek tiek atvėstų. Kiaušinius išplakiau su cukrumi. Į grietinę sudėjau sodą ir gerai išmaišiau, kad suputotų ir soda nusigesintų. Grietinę supyliau į kiaušinių masę ir gerai išmaišiau. Į tešlą supyliau pravėsusį margariną, dar kartą viską išmaišiau. Miltus persijojau ir po vieną stiklinę dėjau į tešlą. Iš pradžių maišiau šaukštu, o tešlai kietėjant jau minkiau rankomis. Užminkytą tešlą pusvalandžiui padėjau į šaldytuvą.
Kepimo skardą (naudojau esančią orkaitėje) ištiesiau kepimo popieriumi. Tešlą padalinau į dvi dalis. Vieną dalį šiek tiek pakočiojau kočėlu, įtiesiau į skardą, dar šiek palyginau rankomis, kad įgautų stačiakampio formą ir pirštais padariau duobutes. Ant tešlos gausiai užtepiau juodųjų serbentų uogienės. Viršų apdėliojau likusios tešlos "dribsniais". Galima tarkuoti tarka, bet mano mama visada dėlioja tešlą gabaliukais.
Pyragą pašoviau į 180 laipsnių orkaitę ir kepiau kol viršus gražiai parudavo. Pjaustyti pravėsusį. Skanaus.

Šaltinis: iš mamos lūpų

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą