2014 m. sausio 31 d., penktadienis

Mėsos kukuliai su ruduoju padažu

Kai praėjusią vasarą Lietuvoje atsidarė IKEA, lietuviai kaip pamišę ėmė ten ragauti švediškus mėsos kukulius. Kažkur net rašė apie suvalgytus rekordinius kiekius. O iš tiesų tai labai paprastas patiekalas - sumažinta ir šiek tiek nekasdieniška kotleto versija :) Švedai juos valgo su rūgščia uogiene, bet mūsų namuose tai būtų didelis nesusipratimas, tad kukulius gaminu tik su ruduoju padažu. 
Reikės:
80 ml džiūvėsėlių
160 ml grietinėlės
1 svogūno
sviesto
500 gr. kiaulienos faršo
1 kiaušinio
~1,5 šaukštelio druskos
pusės šaukštelio pipirų (naudojau 5 pipirų mišinį)
pusės šaukštelio džiovintų čiobrelių

Padažui:
1 šaukšto sviesto
1,5 šaukšto miltų
300 ml skysčio, likusio po kukulių kepimo
juodųjų pipirų

Džiūvėsėlius sumaišiau su grietinėle ir palikau 5 minutėms, kad išbrinktų. Svogūną nulupau, supjausčiau smulkiais kubeliais ir apkepiau keptuvėje su sviestu.
Praaušusius svogūnus sumaišiau su išbrinkusiais džiūvėsiais, faršu ir kiaušiniu. Masę pagardinau druska, pipirais ir čiobreliais ir gerai išminkiau. Drėgnomis rankomis suformavau nedidelius kukuliukus ir iškepiau keptuvėje ant sviesto.
Kukuliukus sudėjau į molinį puodą ir pašoviau į šiltą orkaitę, kad neatauštų, kol gaminu padažą.
Į skystį, likusį keptuvėje po kukuliukų kepimo, įpyliau šlakelį verdančio vandens ir viską šiek tiek pakaitinau. Tada puode ištirpinau šaukštą sviesto ir pakaitinau, kol parudavo. Įmaišiau miltus ir pakepiau, kol jie taip pat parudavo. Keptuvėje esantį skystį perkošiau ir nuolat maišant šluotele supyliau į sviesto ir miltų mišinį. Pagardinau druska ir pipirais. Padažą supyliau ant šiltų kukuliukų. Labai skanu su bulvių koše. 

Šaltinis: knyga "Sotūs pietūs. Tirštos sriubos, apkepai, troškiniai", 2011

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą