2013 m. liepos 10 d., trečiadienis

Frittata

Kai pradėjau savo tinklaraštį, tvirtai žinojau, kad būtinai turiu parašyti odę kiaušiniams :) Puikiai žinau, kad yra nuostabiausių pyragų, sausainių ir visokių gardėsių, į kurių sudėtį neįeina kiaušiniai. Aš lygiai taip pat gerbiu ir myliu tuos žmones, kurie apskritai kiaušinių nevalgo, tačiau savo virtuvės, savo kasdienybės ir savo raciono be kiaušinio neįsivaizduoju. Tikrai nevalgau jų kasdien ir per abu žandus, bet šeštadienis be kiaušinienės man yra visiškas nesusipratimas. O kur dar tėvų namuose kepami lietiniai blyneliai su plaktų kiaušinių dažiniu, o kaip skanu minkštai virtas kiaušinis su juoda duona ir taip toliau, ir taip toliau. Galėčiau vardinti ilgai ir nuobodžiai, bet manau, kad jau ir taip aišku, kad kiaušinius aš dievinu.
Tad vasarai įpusėjus, kai daržai pilni žalumynų ir kito gėrio, vakarienei aš gaminu frittatas. Lenkiu galvą prieš italus, už šį puikų patiekalą. Greitai pagaminamas, galima dėti viską, ką tik turi šaldytuve (įvairios daržovės, kumpis, feta ir t.t.) Aš dažniausiai kepu su jaunomis cukinijomis ir pomidorais. Išbandykite, nes dieviškai skanu.

Reikės:
1 svogūno
1 jaunos cukinijos
2 pomidorų
aliejaus kepimui
druskos, pipirų
4 L dydžio kiaušinių
~100 gr. tarkuoto fermentinio sūrio

Svogūną supjausčiau smulkiais kubeliais, o cukinijas šiaudeliais. Keptuvėje įkaitinau aliejų. Iš pradžių subėriau svogūnus, jiems suminkštėjus sudėjau cukinijas ir viską lengvai pakepinau, kad daržovės būtų tik suminkštėjusios, bet neapskrudusios. Pomidorus nuplikau karštu vandeniu, nulupu odelę (kartais kepu ir su odelėmis :), tada padalinu į keturias dalis ir išimu sėklytes. Pomidorų "mėsą" supjausčiau kubeliais.
Kiaušinius gerai išplakiau, sudėjau fermentinį sūrį, pomidorų kubelius ir pravėsusias apkeptas daržoves.
Kepimo formelę patepiau aliejumi, supyliau plakinį ir kepiau 180 laipsnių orkaitėje ~15 minučių (kol viršus gražiai apskrudo). Skanaus.

Šaltinis: adaptuota iš knygos "Good Food: 101 Mediterranean Dishes"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą