2013 m. birželio 10 d., pirmadienis

Aštrus maltos mėsos troškinys su pupelėmis

Kai vasara nelepina šiltais orais, šis troškinys yra dieviškas maistas. Ypatingai gelbstintis, jeigu sugrįžti sulytas ir permirkusiais batais :) Kaip ir daugelis tokio tipo patiekalų, šis troškinys / sriuba daug skanesnis antrąją ar  net trečiąją dieną. Tad pasigaminus šį patiekalą savaitgalį,  pirmadienis, kad ir gausiai lietingas, neatrodys jau toks baisus :)

Reikės:
2 svogūnų
2 skiltelių česnako
1 aitrosios paprikos
1 saldžiosios paprikos
1 skardinės konservuotų pomidorų
aliejaus kepimui
750 gr. faršo (jautiena + kiauliena)
2 šaukštų pomidorų padažo
druskos, pipirų
pusės šaukšto maltos saldžiosios paprikos
1 šaukšto kmynų
cukraus
pusės šaukšto džiovintų raudonėlių
250 ml sultinio (iš kubelio)
skardinės pupelių
2 didelių pomidorų
grietinės ir tarkuoto kietojo sūrio pagardinimui

Svogūnus ir česnako skilteles nulupau ir supjausčiau kubeliais. Aitriąją papriką perpjoviau pusiau, išėmiau sėklas ir susmulkinau. Saldžiąją papriką supjausčiau kubeliais.
Konservuotus pomidorus nusunkiau, susmulkinau, sultis atsidėjau. Puode įkaitinau aliejų, sudėjau svogūnų, česnakų, aitriosios paprikos gabaliukus ir pakepinau. Toliau sudėjau faršą ir apkepiau. Supyliau pomidorų padažą, įbėriau, druskos, pipirų, cukraus, maltos paprikos, kmynų, džiovintų raudonėlių. Viską šiek tiek patroškinau.
Į puodą supyliau pjaustytus konservuotus pomidorus, jų sultis ir sultinį. Užvirinau ir troškinau vis pamaišant apie pusvalandį. Tada sudėjau nusunktas konservuotas pupeles ir saldžiąsias paprikas. Patroškinau dar 5 minutes.
Pomidorus nuploviau ir supjausčiau smulkiais kubeliais. Pabarsčiau druska, pipirais, cukrumi ir sudėjau į troškinį. Šiek tiek pavirusi sudėjau grietinę ir tarkuotą sūrį. Puodą uždengiau, išjungiau ir leidau šiek tiek pastovėti. Skanaus.
  
Šaltinis: knyga "Sotūs pietūs. Tirštos sriubos, apkepai, troškiniai", 2011

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą