2013 m. gegužės 20 d., pirmadienis

Cukinijų pyragas su tunu

Tai pyragas, kurį galėčiau iškepti užsimerkus. Nesuskaičiuojamai daug kartų garavęs ant mūsų stalo ir be galo mėgiamas visos šeimos. Rudenį, kai daržai lūžta nuo jaunų cukinijų, aš netgi susišaldau jas supjaustytas šiaudeliais, tam, kad užsimanius šio gardėsio galėčiau greitai pagaminti.

Tešlai reikės:
225 gr. miltų
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių
pusės arbatinio šaukštelio druskos
žiupsnelio cukraus
75 gr. sviesto
100 gr. grietinės

Įdarui reikės:
1 vidutinio dydžio svogūno
1 vidutinio dydžio cukinijos
1 didelės morkos
1 skardinės konservuoto tuno

Užpilui reikės:
2 kiaušinių
100 gr. grietinės
100 gr. tarkuoto fermentinio sūrio
pipirų, druskos

Miltus sumaišiau su kepimo milteliais, druska ir cukrumi. Ant viršaus sudėjau minkštą sviestą ir pirštais tryniau, kol gavosi trupinukai. Sudėjau grietinę ir greitai užminkiau tešlą. Tešlą suvyniojau į plėvelę ir įdėjau į šaldytuvą pusvalandžiui.
Įdarui svogūnus supjausčiau kubeliais, morkas sutarkavau per burokinę tarka, cukinijas supjausčiau šiaudeliais. Įkaitintame aliejuje iš pradžių apkepiau svogūnus, po to sudėjau morkas, o kai daržovės suminkštėjo subėriau cukinijas ir dar keletą minučių patroškinau. Įdarą ataušinau ir įmaišiau konservuotą tuną, prieš tai nupylusi vandenį.
Užpilui kiaušinius išplakiau su grietine druska ir pipirais. Po to įmaišiau tarkuotą fermentinį sūrį.
Orkaitę įkaitinau iki 190 laipsnių. Tešlą iškočiojau ir įklojau į apvalią kepimo skardą. Subadžiau šakute, užklojau kepimo popieriumi ir uždėjusi sunkų tam reikalui skirtą molinį dangtį kepiau 15 minučių (galima naudoti žirnius, pupeles ar kitą balastą, tam kad tešla išlaikytų formą).
Pakepintą pagrindą išėmiau iš orkaitės, sudėjau paruoštą įdarą, užpyliau užpilu ir kepiau 20-25 minutes, kol sūris gražiai parudavo. Skanaus.
Šaltinis: Sonatinos receptai

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą