2013 m. balandžio 30 d., antradienis

Varškės pyragas

Balandis man ypatingas mėnuo. Tai laikas, kai pajunti laiko tėkmę, kai gauni didelį glėbį dėmesio, begales SMS, skambučių, apkabinimų, šypsenų, gėlių ir dovanų :) Laikas, kai keletą kartų susirenka mūsų draugai ir artimieji, kai reikia pagaminti kalnus užkandžių ir iškepti ne vieną pyragą...
Šis puikusis varškės pyragas buvo išbandytas seniai, kai mano galvoje nebuvo nė menkiausios minties apie blogo rašymą. O šį balandį aš jį kepiau net du kartus :) Išvaizda primenantis Cheesecake'ą, tačiau dėl varškės  jis ne toks riebus ir prašmatnus. Ragavo jo tikrai nemažas būrys žmonių ir vienareikšmiškai nuspręsta - TAI NEREALUS VARŠKĖS PYRAGAS!!!

Tešlai reikės:
150 gr. sviesto
120 gr. cukraus
2 kiaušinių
2 stiklinių miltų (320 gr.)
pusės šaukštelio kepimo miltelių

Įdarui reikės:
4 kiaušinių
200 gr. cukraus
2 šaukštų aliejaus
800 gr. varškės (naudojau pertrintą, skirtą kepiniams)
200 ml pieno
2 pakelių vanilinio D.Oetker pudingo

Sviestą ištirpinau, sumaišiau su cukrumi, kiaušiniais, miltais ir kepimo milteliais. Tešla gaunasi, kaip minkštas plastilinas. Tešlą padėjau į šaldytuvą.
Įdarui kiaušinius išplakiau su cukrumi ir aliejumi. Į masę sudėjau varškę. Kitame dubenyje sumaišiau pieną ir pudingus. Viską supyliau į varškės masę ir gerai išmaišiau. Įdaras gaunasi skystas kaip kefyras, bet neišsigąskite, kepdamas sutvirtėja.
Kepimo formos dugną išklojau kepimo popieriumi. Iš šaldytuvo išėmiau tešlą ir nieko nekočiodama, o tiesiog  pirštais aplipdžiau formos dugną ir šonus. Šonus reikia daryti aukštus iki pat formos krašto. Kepdama tešla susmunka. Ant tešlos supyliau varškės įdarą ir pyragą pašoviau į iki 170 laipsnių įkaitintą orkaitę. Po 15 minučių kaitrą sumažinau iki 150 laipsnių ir kepiau 50 min. Palikau atvėsti orkaitėje. Atvėsusį per naktį laikau šaldytuve. Skanaus.


Šaltinis: Duonos ir žaidimų

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą