2013 m. kovo 24 d., sekmadienis

Amerikietiški blyneliai

Mano močiutė, kai būna kas nors labai labai gerai, sako: "Amerika". O šie blyneliai yra visiška AMERIKA :) Tai absoliučiai geriausi blynai, kada nors buvę iškepti mūsų namuose. Jeigu anksčiau mažasis buvo didis Jogurtinių blynelių fanas, tai dabar jis niekaip neatsivalgo amerikietiškųjų. Kepame dažniausiai su uogomis, bet čia tinka ir bananai ar obuoliai. J. Oliveris netgi siūlo juos kepti su šonine ar kukurūzais. Fantazijai nėra ribų. Labai rekomenduoju išbandyti. Tuo labiau, kad produktai patys paprasčiausi. O kam aktualu dailios kūno linijos :), tai šie blyneliai yra visiškai be cukraus ir kepami faktiškai be riebalų. 

Reikės:
3 didelių kiaušinių
115 gr. miltų
1 arbatinio šaukštelio su kaupu kepimo miltelių
140 ml pieno
žiupsnelio druskos

pasirinktų priedų: mėlynių, juodųjų serbentų, vyšnių, bananų gabaliukų, obuolių skiltelių, ar ko tik širdis geidžia :)

Kiaušinių trynius atskyriau nuo baltymų. Į trynių masę subėriau miltus, kepimo miltelius, pieną ir gerai išmaišiau iki vienalytės masės. Baltymus išplakiau su žiupsneliu druskos iki standžių putų ir atsargiai įmaišiau į tešlą. Viskas - tešla paruošta.
Šiems blyneliams kepti reikia tikrai geros ir nepridegančios keptuvės. Keptuvę įkaitinau, patepiau lašeliu aliejaus (tai darau su šepetėliu). Į keptuvę įpyliau kelis šaukštus tešlos ir išliejau gana nemažą blyną (jie juk turi būti "amerikietiško" dydžio :) Blyną kepiau kelias minutes, kol apačia gražiai pagelto, tuomet ant nekeptos pusės užbėriau mėlynių ir mentele apverčiau. Pakepiau dar kelias minutes, kol abi pusės pasidarė gražios gelsvos spalvos. Taip iškepu visus blynelius (iš šio kiekio tešlos man išeina 10-11 tikrai didelių blynų).
J. Oliveris rekomenduoja juos valgyti su klevų sirupu (niekaip nenusiperku šio dalyko), arba su sviestu ir grietine. Mes valgome tradiciškai su jogurtu, o mažasis juos mėgsta paprasčiausiai pabarstytus cukraus pudra. AMERIKA!!! Skanaus :) 

Šaltinis: Jamie Oliver "Laimingos virtuvės dienoraštis", 2008

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą