2013 m. sausio 11 d., penktadienis

Ukrainietiški barščiai

Kai ieškojau ukrainietiškų barščių recepto, apstulbau, kiek variantų jų yra. Kaip lietuviai teigiantys, kad jų gaminami šaltibarščiai yra "tie tikrieji" ir teisingiausi, taip ir su šia sriuba...Tačiau supratau tai, kad ukrainietiškų barščių pagrindinė esmė yra daržovių eiliškumas. Svarbiausia, kad visos daržovės būtų išvirusios, bet nepervirusios. Taip pat į ukrainietiškus barščius būtinai dedamas kopūstas ir pupelės.
Šis receptas - iš seno žurnaliuko "Sriubos". Surašysiu viską gramais, tačiau aš daržoves ėmiau iš akies :)

Reikės:
4 burokėlių
300 gr. pomidorų (2 vnt.)
150 gr. kopūstų (ėmiau ketvirtadalį nedidelės galvutės)
150 gr. bulvių (3 vidutinės bulvės)
2 morkų
petražolės šaknis (nedėjau)
80 gr. pupelių (gera sauja)
grietinės pagardinimui
šaukšto sviesto
skiltelės česnako
lauro lapo
150 ml burokėlių rūgšties (neturėjau tokio dalyko, tai dėjau 2 šaukštus baltojo vyno acto)
druskos, pipirų ir cukraus

Pupeles išmirkiau, išviriau ir nusunkiau. Bulves nulupau, nuploviau ir supjausčiau kubeliais. Pomidorus nuplikiau, nulupau ir sutryniau su burokine tarka. Kopūstus supjausčiau šiaudeliais, užplikiau verdančiu vandeniu ir paviriau 5 minutes. Po to nusunkiau.
2 burokėlius ir vieną morką nulupau, susmulkinau kubeliais, užpyliau pusantro litro vandens ir paviriau apie 20 minučių. Daržovių nuovirą perkošiau.
Likusius burokėlius ir morką nuvaliau, nuploviau ir supjausčiau šiaudeliais. Šias daržoves pakepinau svieste ir sudėjau į nukoštą daržovių nuovirą. Taip pat ten sudėjau bulves, kopūstus, lauro lapą, įbėriau druskos ir viriau dar apie 20 minučių. Pabaigoje sudėjau pupeles, pertrintus pomidorus, pertrintą česnako skiltelę, žiupsnelį cukraus ir pora šaukštų baltojo vyno acto. Valgome su grietine. Skanaus.


Šaltinis: Žurnalo "Kviečiu prie stalo" priedas "SRIUBOS"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą