2013 m. sausio 4 d., penktadienis

Šokoladainis

Manau, kad Naujus Metus reikia pradėti su pyragu. Ir ne bet kokiu, o šokoladiniu!!! Stipriai šokoladiniu :)
Kai šį pyragą pirmą kartą iškepiau, Didysis namų gyventojas labai atsakingai pareiškė, kad viskas motin, jau daugiau tai nėra kur tobulėt...Šokoladainis iš tiesų tobulas...Labai turtingo skonio, nes čia persipina šokoladas, karamelė ir žinoma gardusis riešutų sviestas. Nors jis be galo greitai ir paprastai pagaminamas, tačiau man tai ypatingas pyragas, kuriam reikia progos. Tikrai nekasdieniškas, tinkantis laukiant kokio nors brangaus svečio...o tada atsipjovus gabalėlį ir mėgaujantis kartu su stiprios kavos puodeliu...tai yra dangus...

Reikės:
200 gr. šokolado (70 proc. kakavos)
250 gr. sviesto
3 kiaušinių
200 gr. cukraus
150 gr. miltų
2 šaukštų tamsios kakavos be cukraus
žiupsnelio druskos
pusės šaukštelio kepimo miltelių
100 gr. "Rududu"
100 gr. rupaus riešutų sviesto 

Garų vonelėje ištirpinau šokoladą ir sviestą. Kitame dubenyje išplakiau kiaušinius su cukrumi. 
Dar kitame dubenyje sumaišiau miltus, kakavą, druską ir kepimo miltelius. Tada greitai maišydama šokolado ir sviesto masę supyliau į kiaušinius. Subėriau miltus ir gerai išmaišiau, kad gautųsi vientisa masė.
Tešlą supyliau į kepimo popieriumi išklotą skardą. Ant pyrago viršaus arbatiniu šaukšteliu išdėliojau po gabalėlį "Rududu" ir šalia po gabalėlį riešutų sviesto. Skardą įdėjau į iki 170 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepiau 25 minutes. Laiką reikia labai atidžiai stebėti ir jokiu būdu neleisti šokoladainiui perkepti. Pyragą gerai atvėsinti (geriausia palaikyti kurį laiką šaldytuve). O tada kviestis svečius ir skanauti. 

Šaltinis: Beata Nicholson "Beatos virtuvė, 2009

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą