2013 m. sausio 12 d., šeštadienis

Kviečių maltiniai

Šiuos maltinukus anksčiau kepdavo mano močiutė. Kiek žinau, iš jos išmoko ir mano mama. Aš juos be galo mėgau, nors mama kepdavo labai labai retai. Atrodo produktai patys paprasčiausi, bet iš tiesų darbo čia nemažai. Bet jų skonis labai ypatingas...primena duoną ar kepintą grūdų košę. Kai aš juos pagaminu, Didysis namų gyventojas sako: "jogų kotletai pietums" :)))) Iki jogų maisto jiems tikrai toli, nes dedasi ir kiaušiniai, ir kiti dalykai, tačiau raciono paįvairinimui jie tikrai tinka. Prie jų tiktų baltas padažas, bet man skaniausia su daržovių salotomis.

Reikės:
daržovių sultinio
lauro lapelio
200 gr. kviečių (pačių grūdų, ne dribsnių)
svogūno
~50 gr. tarkuoto fermentinio sūrio
2 nedidelių kiaušinių
šaukštelio garstyčių
krapų ar svogūnų laiškų
pipirų, druskos
džiuvėsėlių apvolioti
aliejaus kepimui

Kviečius užplikiau verdančiu vandeniu ir palikau išbrinkti (per naktį). Išbrinkusius kviečius subėriau į daržovių sultinį, įmečiau lauro lapelį ir viriau apie 20 minučių. Ataušinau. 
Dabar pati sunkiausia šio patiekalo dalis - atvėsintus grūdus reikia 2-3 kartus permalti per mėsmalę. Kažkada bandžiau blenderiuoti, bandžiau smulkinti kombainu, tačiau kaip bebūtų gaila, geriausias rezultatas pasiekiamas su mėsmale. Gaunasi "grūdinis" faršas.
Į šį faršą įmaišiau pakepintą svogūną, išplaktus kiaušinius, tarkuotą fermentinį sūrį, truputį druskos, pipirų, žalumynų ir garstyčias. Viską gerai perminkiau. Suformavau maltinukus, kuriuos apvoliojau džiuvėsėliuose ir kepiau įkaitintame aliejuje po kelias minutes iš abiejų pusių. Skanaus.

Šaltinis: adaptuota iš žurnalo "Moters savaitė", 2004 m.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą