2012 m. lapkričio 7 d., trečiadienis

Šafrano pyragas su baltuoju šokoladu

Prieš keletą metų iš vienos kelionės parsivežiau šafrano. Ilgokai jis gulėjo mano prieskonių pintinėje, kol pamačiau, kad galiojimo laikas jau greitai pasibaigs. Kažkokių egzotinių patiekalų nenorėjau gaminti ir visai netikėtai paprastame reklaminiame leidinuke radau pyragą su šiuo prieskoniu. Nežinau, ar todėl, kad manasis šafranas jau buvo pasibaigiančio galiojimo, tačiau ryškaus ar kažkokio neįprasto ypatingo skonio pyragui tikrai nesuteikė, tačiau spalva gavosi labai rudeniška. Tešla iš pradžių buvo "moliūgiškai" oranžinė, o iškepusi įgavo sodrų geltonumą. Pyragas labai saldus, per viduriuką drėgnas nuo sviesto ir cukraus, bet mūsų šeimai šis kepinys tikrai patiko. 

Reikės:
100 gr. sviesto
250 ml pieno
25 gr. šviežių mielių
0,5 gr. šafrano
žiupsnelio druskos
100 ml cukraus 
650 ml miltų

Įdaras:
50 gr. kambario temperatūros sviesto
100 gr. baltojo šokolado
50 ml cukraus

kiaušinio ir perlinio cukraus pyragui papuošti

Puode ištirpinau sviestą, sudėjau šafraną, supyliau pieną ir viską pakaitinau iki 37 laipsnių. Į dubenį sutrupinau mieles, ant jų supyliau sviestą ir pieną, subėriau cukrų ir druską. Įmaišiau miltus. Tešla gaunasi gana lipni. Apie 50 ml miltų pasilikau kočiojimui. Tešlą minkiau apie 5 minutes (galima pasinaudoti maišytuvu, bet man gana gerai sekėsi ir su drėgnomis rankomis:) Tešlą uždengiau rankšluostėliu ir palikau 30 minučių, kad pakiltų. 
Tešlą iškočiojau į stačiakampį. Jeigu reikia, galima pridėti šiek tiek miltų (bet labai atsargiai, kitaip pyragas bus kietas).

Įdaro paruošimas
Minkštą sviestą užtepiau ant jau iškočiotos tešlos, tolygiai užbarsčiau smulkinto baltojo šokolado ir cukraus. Maždaug trečdalį siauresnės tešlos kraštinės užlenkiau į vidų. Pakartojau tą patį taip, kad susidarytų trys sluoksniai. Į kepimo skardą įdėjau sulankstytą pyragą ir dar palikau 30 minučių pakilti.
Orkaitę įkaitinau iki 175 laipsnių. Pakilusį pyragą aptepiau kiaušinio plakiniu ir apibarsčiau perliniu cukrumi. Kepiau pusvalandį. Iškepusį pyragą palikau kepimo skardoje, kad atvėstų. Jeigu valgysite ne iš karto, pyragą galima įdėti į šaldymo kamerą (jeigu ilgai laikysite kambario temperatūroje - šafranas pyragą išdžiovins - bent jau taip rašo knygelėje).Kadangi mes esame smaližių šeima, tai ji labai greitai suvalgėme :)


Šaltinis: Rimi receptų knygelė "Su Pyrex gaminti smagu"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą