2012 m. lapkričio 9 d., penktadienis

"Rasolnikas"

Tokią lietingą savaitę, nieko nėra geriau, kaip garuojančios sriubos lėkštė. O jeigu dar ta sriuba skani, tiršta, ir kvapni, tai tikras balzamas sušalusiam pilvui :) 
"Rasolnikas" - tradicinė rusų sriuba, verdama iš kruopų, mėsos gabaliukų ir joje būtinai turi būti raugintų ar marinuotų agurkų.
Receptą radau knygoje "Sotūs pietūs", kurios autorė visiems gerai žinoma Neringa.
Iš tiesų ši sriuba tokia soti, kad gali atstoti tiek pirmą, tiek antrą patiekalą. O ir mažasis Žemės gyventojas ją puikiai įvertino.
Reikės:
400 gr. kiaulienos (naudojau sprandinę)
1 kg bulvių
110 gr. miežinių kruopų
200 gr. morkų
1 svogūno
130 gr. konservuotų agurkų
3 šaukštų pomidorų pastos
2 šaukštų aliejaus
poros laurų lapelių
krapų, druskos ir pipirų


Mėsą supjausčiau kubeliais, sudėjau į vandenį su lauro lapeliais ir užstačiau virti. Verdant atidžiai nugraibiau putas. Kruopas nuploviau, supyliau į puodą ir viriau kol beveik suminkštėjo. Visas daržoves nulupau, nuploviau. Į puodą sudėjau bulvių kubelius ir sriubą vėl užviriau.
Tuomet keptuvėje apkepinau smulkiai sukapotus svogūnus, tarkuotas morkas ir viską sudėjau į sriubos puodą. Taip pat į puodą sudėjau kubeliais pjautytus marinuotus agurkus ir pomidorų pastą. Visą puodą pagardinau druska ir šviežiai maltais pipirais. Dar šiek tiek paviriau ir pabaigoje įdėjau saujelę šaldytų krapų.
Skanaus. 
Antrą dieną ši sriuba tiesiog fantastiško skonio!!!

Šaltinis: Knyga "Sotūs pietūs. Tirštos sriubos, apkepai, troškiniai", 2011

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą