2012 m. spalio 2 d., antradienis

Tiršti baršteliai su mėsos kąsneliais

Atšalus orams, mūsų namų didžiajame puode garuoja sriuba. Kai buvau maža, sriuba (ypač burokėlių) man buvo didžiausia bausmė. Burokėlius pamėgau ne taip jau ir seniai. O dabar daugelyje maisto tinklaraščių, žurnalų ar knygų pastebimas šios daržovės didis prisikėlimas. Taigi burokėlius valgyti ne tik naudinga, bet ir madinga :) 


Reikės:
apie 1,5 litro vandens
2 burokėlių
1 morkos
3 nedidelių bulvių
2 pomidorų
apie 200 gr. kiaulienos faršo
šaukšto manų kruopų
druskos, pipirų, mėgstamų žalumynų ar prieskonių
šaukšto balzamiko acto
šaukšto sviesto

Pirmiausia, atskirame puode aš išsiverdu mėsos kąsnelius. Į kiaulienos faršą įberiu druskos, juodųjų pipirų ir šaukštą manų kruopų. Viską gerai išminkau. Pirštais atgnybu mėsos kąsnelius ir suleidžiu į verdantį vandenį. Paverdu apie 7 -10 minučių, išgriebiu ir atsidedu.
Toliau, kaičiame didįjį puodą :) Į verdantį vandenį beriu druską, pipirus, įdedu lauro lapą ir sudedu burokine tarka sutarkuotus burokėlius. Ugnį sumažinu ir leidžiu vos vos kunkuliuoti. Toliau smulkiai susitarkuoju morką (per bulvinę tarką). Morkas lengvai pakepinu su šaukštu sviesto. Pakeptas morkas dedu į puodą. Ten pat suberiu labai nedideliais kubeliais supjaustytas bulves ir toliau viską verdu ant nedidelės ugnies. Kai burokėliai ir kitos daržovės suminkštėja, į puodą sudedu pomidorus. Juos perpjaunu pusiau ir sutrinu per burokinę tarką taip, kad lieka tik odelės. Toliau suberiu sukapotus žalumynus, įpilu šaukštą balzamiko acto. Tada jau sudedu mėsos kąsnelius, leidžiu sriubai užvirti ir puodą išjungiu. Sriubą dar šiek tiek palaikau uždengtą dangčiu, kad mėsos kąsneliai sušiltų, o toliau pilamės į lėkštes ir srebiam pasigardžiuodami :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą